اخبار

جلسه بررسی عملکرد دستگاه هاوبانک های عامل استان البرز در اعطای تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا برگزار شد

بررسی عملکرد دستگاه هاوبانک های عامل استان البرز در اعطای تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا
جلسه بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی وبانکهای عامل استان البرز در اعطای تسهیلات ویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا روز سه شنبه 21 مرداد 99 در محل استانداری البرز برگزار شد.

در این جلسه که با حضور پرویز زرگر مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری و نیز حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه ها و بانک های عامل استان برگزار شد عملکرد دستگاه ها وبانک ها در اعطای تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونامورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به میزان تسهیلات تخصیصی و پرداخت آن درالبرز در بین استان های کشور گفت: دولت به منظور حفظ اشتغال ۱۴ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا اعتباراتی را اختصاص داده و انتظار می رود بانک های استان اهتمام ویژه ای برای پرداخت این تسهیلات داشته باشند. 

وی تاکید کرد : مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجراست و مدیران بانک های استان موظف به پرداخت تسهیلات به پرونده های معرفی شده، هستند وهیچگونه کوتاهی از سوی بانک های استان در این خصوص پذیرفتنی نیست.

زرگر همچنین با اشاره به اینکه ملاک پرداخت تسهیلات مذکور در اخذ تضامین و مدارک از متقاضیان از سوی بانک های استان دستورالعمل های بانک مرکزی است خاطر نشان کرد : بانک های استان باید در اخذ تضامین و مدارک از متقاضیان دریافت تسهیلات آسیب دیده از کرونا بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی مساعدت لازم را بنمایند و نسبت به تسریع پرداخت این تسهیلات تا پایان هفته آینده اقدام نمایند وگزارش آن از طریق بانک ملی بعنوان رئیس شورای بانک های استان به استانداری جهت ارائه در ستاد ملی کرونا و در ستاد استانی ارسال گردد .

در ادامه حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی نیز گزارشی از اقدامات این اداره کل در خصوص اطلاع رسانی از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه داده و گفت : در فاز اول اقدامات ، اطلاع رسانی خوبی از سوی این اداره کل وسایر دستگاه های اجرایی برای جامعه هدف صورت گرفته و به انحا مختلف از افراد دعوت شده است تا از این تسهیلات استفاده نمایند اما علیرغم تمامی اقدامات صورت گرفته رویکرد مردم در این اطلاع رسانی متفاوت بوده به گونه ای که از سوی عده ای از متقاضیان برای دریافت تسهیلات مذکور استقبال خوبی صورت گرفته ولی از سوی دیگر  عده دیگری از متقاضیان بواسطه مشکلاتی که در سیستم وفرایند های بانکی ما در استان وجود داشت استقبال مناسبی نداشتند.

وی به مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا و میزان ارائه تسهیلات به آن ها در استان اشاره کرد و افزود: بانک‌ های استان باید نسبت به پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌ دیده از ویروس کرونا، سرعت بیشتری ببخشند.

درادامه جلسه نیز ابراهیم شادمهر مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان نیز گزارش کاملی از جزئیات عملکرد دستگاه های اجرایی وبانک های استان ارائه دارده ونیز موانع اجرای این طرح در جهت پرداخت تسهیلات در بانک های استان تشریح شد .

همچنین مدیران کل و نمایندگان دستگاه های اجرایی وبانک های استان نیز گزارشی از وضعیت دستگاه و بانک خود در پرداخت این تسهیلات ارائه کردند.

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۰۹