اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز :

ضرورت شناسایی و جمع آوری اتباع خارجی غیر مجاز و متکدیان در البرز

ضرورت شناسایی و جمع آوری اتباع خارجی غیر مجاز و متکدیان در البرز
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرزگفت: شناسایی و جمع آوری اتباع خارجی غیر مجاز و متکدی دراین استان دردستور کار قرار گیرد.
فردی بیرانوند در جلسه رسیدگی به مشکلات اتباع خارجی در استان اظهار داشت: ما به هیچ وجه با اشتغال نیروهای دارای مجوز مشکلی نداریم اما به کارگیری اتباع غیر مجاز در مشاغلی چون صنایع، کشاورزی، دامداری و کارهای شرکتی شهرداری ها و شرکت عمران دارای اشکال است و تخلف حساب می شود و با متخلف نیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی همکاری و همگامی مسئولان دستگاه های متولی را الزام دانست و افزود: در راستای حضور اتباع غیر مجاز در شهرستان و به کارگیری آن ها، باید همه مسئولان و پیمانکاران با کنترل و اشراف کامل  بر موضوع، همکاری های لازم را اتخاذ نمایند.

فردی گفت: موضوع تهدیدات و فرصت های حضور اتباع خارجی در کشور بارها به بحث و بررسی گذاشته شده و متاسفانه همیشه پارامتر نخست پر رنگ تر ظاهر شده است.
وی افزود: بانک اطلاعاتی کارفرمایان متخلف توسط فرمانداری ها با محوریت اداره تعاون، کار، صمت، جهاد کشاورزی پیگیری و تشکیل شود.

معاون استاندار تصریح کرد: برگزاری جلسات توسط فرمانداری ها با صاحبان صنایع اتحادیه ها و اصناف با هدف تشریح مشکلات و پیامدهای بکارگیری اتباع خارجی غیر مجاز و اشتغال آنان در مشاغل غیر مجاز ضروری است.

وی بر تشدید برخورد کار فرمایان متخلف و تقویت گشت های مشترک تاکید کرد و افزود: طرح موضوع مناطق حساس و آلوده به اتباع غیر مجاز  که تخلف، بزهکاری و سرقت  زیاد است در شورای تامین  بررسی و نظارت کامل صورت گیرد. 
فردی گفت: تشدید طرح شناسایی، دستگیری و طرد اتباع غیر مجاز توسط نیروی انتظامی در شهرستان های استان مد نظر قرار گیرد.

معاون استاندار بر طرح کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز در فضای آرام تاکید کرد و افزود: پیگیری ساماندهی اتباع غیرمجاز را یکی از مهمترین اولویت‌های سال ۹۹ فرمانداری البرز است. 

وی افزود:  همچنین برنامه هایی برای ساماندهی حضور شهروندان خارجی مجاز در دست بررسی و مطالعه است تا مطالبه تعداد زیادی از شهروندان البرزی عملی شود.
وی بر اجرای کامل طرح کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز تاکید کرد و افزود: اجرای طرح باید به گونه ای باشد که معنا، مفهوم و بازتاب افغان هراسی و افغان ستیزی نداشته باشد و کمیسیون سازو کار اجرای طرح بر مبنای اصل یاد شده را فراهم خواهد نمود. 
فردی  افزود: در برخی مشاغل شهرستان اتباع خارجی به عنوان کارفرما فعالیت دارند به نحوی که در گلخانه‌ها و یا ضایعات فروشی‌ها مدیریت کار را در دست دارند که ادامه این روند در آینده مشکلاتی را ایجاد می کند.
وی ادامه داد: آنها در برخی مناطق البرز مواد مخدر توزیع می کنند با تصمیم گیری در  شورای تامین شهرستان ها  و حمایت خوب دادستان مرکز استان با متخلفان برخوردهای قانونی صورت می گیرد و در رابطه با مدیریت مشاغلی که در اختیارشان است، دست دلالان کوتاه و نسبت به طرد اتباع غیرمجاز اقدام می شود.
معاون استاندار البرز  گفت: از همه دستگاه های اجرایی درخواست داریم درصد پیشرفت اقدامات انجام شده خود را برای اطلاع از کارگروه فرمانداری ارسال و هر گونه مشکل در این زمینه را اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
 وی اضافه کرد: افغان های مجاز در استان البرز، زمینه اسکان و اشتغال اتباع غیرمجاز را فراهم می کنند که همین امر باعث تشدید حضور اتباع خارجی در استان البرز و افزایش آمارهاست، باید نسبت به ساماندهی افغان ها در شهرستان های البرزاقدام شود.
۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |