اخبار

مجمع انتخاباتی هیئت ورزش کارگری استان البرز در سال 1399 برگزار شد

برگزاری مجمع انتخاباتی هیات ورزش کارگران استان البرز
مجمع انتخاباتی هیئت ورزش کارگری استان البرز صبح روز سه شنبه 3 تیر با حضور حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی وامیر غفرانی مدیرکل ورزش وجوانان استان ونیز جواد رمضی رییس فدراسیون آماتوری ورزش کارگری کشور در محل سالن اجتماعات اداره کل ورزش وجوانان برگزار شد.
در این جلسه مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی با اشاره به موفقیت های ورزشی کارگران استان البرز در سطح ملی و بین المللی گفت : استان البرز در زمینه ورزش کارگری پتانسیل بسیار خوبی دارد و همواره  شاهد موفقیت های ورزشکاران البرزی در میدان های جهانی و کشوری بوده ایم .

وی با اشاره به اینکه ورزش در محیط های کار وتولید هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در سلامت و نشاط وبهره وری کارگران است خاطرنشان کرد : باید تلاش کنیم تا فواید و اثرات مثبت انجام فعالیت های ورزشی کارگران برای کارفرمایان مشخص شود که البته این نیاز به کار فرهنگی دارد.

فلاح نژاد با بیان این که " قطعا ورزش کردن یک کارگر، از لحاظ کمی و کیفی به نفع کار فرمایان خواهد بود " گفت: کارفرمایان باید بدانند که اگر کارگر ورزش کند، سلامت تر و با نشاط تر خواهد بود و در نتیجه راندمان کاری نیز بالاتر می رود.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد : رئیس منتخب جدید و نیز مسئولان هیئت ورزش کارگری استان البرز باید بدانند، اگر قرار باشد در این عرصه موفق  شوند باید همواره نکاتی را مد نظر داشته باشند که یکی از این نکات  داشتن تعامل ویژه  با اداره کل ورزش و جوانان و استفاده از ظرفیت این دستگاه در حوزه ورزش بویژه ورزش کارگری است و نکته بعدی که حائز اهمیت برای رشد وتوسعه ورزش کارگری است پرهیز از حواشی ونیز تلاش مضاعف در جهت توسعه ورشد ورزش کارگری بویژه ورزش همگانی که از برنامه های سال 99 این اداره کل نیز هست.

وی تصریح کرد: هدف ورزش کارگری، بسط و گسترش سلامت در کارگران است و ما نیز در این راه با آنچه در توان داریم به این هیئت کمک خواهیم کرد.

در ادامه  امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز باحضور در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش کارگری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، اظهار کرد: وجود کارخانجات و شهرکهای صنعتی که تعداد بالایی از کارگران در آن ها مشغول به کارند، یک فرصت بالقوه و بالفعل را برای توجه بیشتر و رشد ورزش کارگری فراهم کرده است.

وی افزود: ورزش کارگری می تواند به توسعه ورزش استان البرز چه در بُعد همگانی و چه در بُعد قهرمانی کمک شایانی کند.

غفرانی با بیان این که " همه باید تلاش کنیم تا ورزش کارگری البرز شکوفا شود " عنوان کرد: این حق کارگران است که از ورزش، فضاهای ورزشی و انجام رقابت و مسابقات برخوردار شوند.

وی با تأکید بر این که" ورزش می تواند روحیه و نشاط اجتماعی کارگران را افزایش دهد " گفت: هیئت ورزش کارگری باید هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان فعال تر از گذشته عمل نماید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز تصریح کرد: برای رئیس منتخب هیئت آرزوی موفقیت داشته و انتظار داریم که رویکرد این هیئت نیز در جهت توسعه و پیشرفت ورزش استان باشد.

وی با اشاره به اهمیت کار در ورزش کارگری و اقدامات فدراسیون کشوری در عرصه های بین المللی برای کسب جایگاه ورزش کارگران  کشور در جهان اظهار کرد: این فدراسیون یک فدراسیون صنفی است که باید تعامل همزمان، هماهنگ و خوبی با دو وزارتخانه " ورزش و جوان " و " تعاون، کار و رفاه اجتماعی " داشته باشد و همواره از ابتدای تاسیس تلاش های بسیاری در جهت شناساندن ورزش کارگری در عرصه های بین المللی  وملی داشته است که نمونه ان کسب مدال های اول جهانی ورزش کارگری در بین کشورهای جهان است .

وی افزود: در همین راستا رئیس هیئت ورزش کارگری استان نیز باید با دو اداره کل " ورزش و جوانان " و " تعاون و کار و رفاه اجتماعی " تعامل و همکاری برقرار نماید.

رمضی با بیان این که " عمده فعالیت ورزش کارگری در حوزه همگانی و سلامت محوری است " گفت: فدراسیون ورزش کارگری و هیئت های تابعه آن یک وظیفه اصلی دارند و آن این است که باید در کنار سایر فدراسیون ها و هیئت های ورزشی به جامعه هدف خود خدمت رسانی کند.

وی با اشاره به " تحولات مثبت در فدراسیون ورزش کارگری " تأکید کرد: ورزش کارگری باید به جایگاه اصلی خود در بین جامعه ورزش کشور دست پیدا کند.

رئیس فدراسیون ورزش کارگری عنوان کرد: ورزش کارگری استان البرز مانند سایر عرصه ها از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردار است و می تواند در مسیر پیشرفت و توسعه نقش مهمی را برای فدراسیون ایفا کند.

وی با اشاره به اهمیت ورزش بانوان تصریح کرد: ورزش کارگران تنها مختص آقایان نیست و نباید فعالیت های ورزشی بانوان در این زمینه مغفول بماند.

در ادامه این مجمع باحضور رئیس فدراسیون ورزش کارگری، مدیران کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی و ورزش و جوانان استان البرز، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش جوانان  ،نایب رئیس فدراسیون، و اعضای مجمع هیئت های ورزش کارگری استان رای گیری انجام گرفت وخلیل عبدالهی با کسب 21 رأی برای مدت 4 سال به عنوان رئیس هیئت ورزش کارگری استان البرز انتخاب و معرفی شد.

شایان ذکر است علیرضا رهبری و خلیل عبدالهی دو کاندیدای احراز پست ریاست هیئت بودند که رهبری به دلیل عدم حضور در مجمع از فرایند انتخابات کنار رفت.

همچنین در این جلس خلیل عبداللهی رئیس جدید هیات ورزشی کارگران استان به مدت 10 دقیقه به معرفی و ارائه برنامه های مدنظر خود پرداخت و در جمع خبرنگاران گفت :  جایگاه وظرفیت  استان البرز در ورزش کارگری بسیار فراتر از آنچه که تاکنون گفته شده می باشد و باید برای رسیدن به مطلوب نهایی تلاش مضاعف  کنیم تا بعد همگانی ورزش را در محیط های کار توسعه دهیم.


۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۸:۵۰