اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز:طی یکسال گذشته ۶۰۳ واحد تولیدی و صنعتی از تسهیلات رونق تولید برخوردار شدند

۶۰۳ واحد تولیدی و صنعتی در البرز از تسهیلات رونق تولید برخوردار شدند
جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از پرداخت ۶۰۳ فقره تسهیلات رونق تولید به ارزش ۳۴۹۷ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی و صنعتی استان طی یکسال گذشته خبر داد.

جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب اظهار داشت: معاونت اقتصادی استانداری البرز در سایه حمایت های دکتر شهبازی استاندار محترم البرز از سال گذشته تاکنون چندین برنامه حمایتی از قبیل؛ تسهیلات رونق تولید، تسهیلات بازسازی و نوسازی و همچنین تسهیلات تبصره 18 را در برنامه کاریخود قرار داده و توانسته است با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی استان رتبه های خوبی را در سطح کشور به دست آورد.
وی افزود: در حوزه تسهیلات رونق تولید به دلیل اینکه بانکهای استان از نظر تامین منابع محدودیتی نداشته و میزان منابع بیشتر از مصارف بوده است توانسته ایم از پایان مرداد ماه سال گذشته تا امروز 3497 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید را به 603 واحد تولیدی و بنگاههای اقتصادی پرداخت کرده و رتبه اول کشوری را کسب کنیم.
این مسئول در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: تسهیلات بازسازی و نوسازی از دیگر اقداماتی بوده است که در این راستا نیز 151 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی و تولیدی پرداخت شده و در این حوزه نیز رتبه دوم کشوری را داریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز یادآور شد: در تسهیلات تبصره 18 نیز 865 میلیارد تومان اعتیار داریم که تا امروز 400 میلیارد تومان آن پرداخت شده و 404 میلیارد تومان نیز پرونده آماده وجود دارد که تا پایان تیرماه پرداخت شده و  می توانیم کل تسهیلات تبصره 18 را بصورت کامل جذب خواهیم کرد.
به گفته وی بواسطه حمایت ها و پایش مستمر صورت گرفته، صادرات استان البرز 72 درصد افزایش داشته است که می تواند البرز را به جایگاه واقعی خود در حوزه تولید و صنعت برساند.

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸
روابط عمومی استانداری البرز |