اخبار

استاندار البرز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز : ملاک و معیار ما، میزان رضایت مردم است/ثبات امنیت و آرامش در گرو کسب رضایتمندی مردم است/میز خدمت در ادارات پویاتر شود

املاک و معیار ما، میزان رضایت مردم است
نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و پویایی میز خدمت، گفت: ملاک و معیار ما در امور استان میزان رضایت مردم است و مسئولان رده های مختلف استان در راستای حل مشکلات زیرمجموعه خود کوشا باشند.

شهبازی در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان که روز سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه گزارش های ارائه شده در این نشست حاکی از آن است که روند اجرای اهداف این ستاد تاکنون در البرز به سرانجام رسیده، افزود: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان متاسفانه استان البرز در شیوع کرونا به وضعیت قرمز رسیده است.
وی ادامه داد: شب گذشته مراجعان با علائم کرونا و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در البرز افزایش  چشمگیری داشته است.
شهبازی گفت: رسانه ها نقش بسزایی در آگاهی بخشی به مردم برای مقابله با کرونا داشته اند و ضرورت دارد با شدت بیشتری بویژه در حوزه صدا و سیما فعالیت شود.
وی افزود: استفاده از ماسک در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد و از فرمانداران و تمامی مسئولان استان انتظار می رود که در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی همراهی بیشتری داشته باشند.
استاندار البرز با بیان اینکه سال های سال است که با اقتصاد مقاومتی مانوس هستیم، اضافه کرد: جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال است که در بخش های مختلف تحریم است و در شرایط شیوع کرونا نیز مشکلات تعمیق شدند.
وی گفت: نسخه های استانی و ملی اقتصاد مقاومتی که با حضور مسئولان و متخصصان مربوطه وجود داشته تاکنون اثرگذار بودند.
شهبازی با بیان اینکه اشتغال استان از صنعت به سمت خدمات رفته، افزود: در شرایط تحریم عرصه تنگ تر شد و در مواد غذایی و دارویی برای مردم مشکلاتی ایجاد شد ولی با اراده و عزم ایرانی اسیر این تنگناها نشدیم.
وی با بیان اینکه ضرورت تقویت اتحاد، انسجام و مودت و تلاش برای کسب رضایتمندی مردم، نسخه رییس جمهور محترم برای مقابله با مشکلات است، عنوان کرد: در سال جهش تولید باید فعالیت های خود را مضاعف کنیم، در جلسه ای با حضور رییس جمهور محترم نسخه ارائه شد و باید براساس تدابیری که اتخاذ شده در مقابل خسارات ناشی از شیوع کرونا اقدام کنیم.
استاندار البرز گفت: برخط بودن و در دسترس مردم قرار داشتن مدیران برای کسب رضایتمندی آنها از منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات رییس‌جمهور محترم است چراکه آرامش و ثبات امنیت در گرو این امر مهم است.
وی با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و پویایی میز خدمت، افزود: ملاک و معیار ما در امور استان میزان رضایت مردم است و مسئولان رده های مختلف استان در راستای حل مشکلات زیرمجموعه خود کوشا باشند.
شهبازی اضافه کرد: برخی موضوعات نیاز به تدابیر ملی دارند و باید در راستای امکانات استانی در این نشست ها تصمیم گیری کنیم.
وی گفت: نباید به دلیل کمکاری دستگاه های اجرایی و فرمانداران و تمامی کسانی که مسئولیتی بر عهده دارند، مردم درگیر دغدغه شوند.
استاندار افزود: مدیران باید پاسخگوی مردم بعنوان ولی نعمتان خود باشند، مصوبه هیات دولت است که تمامی مدیران در سطوح مختلف نسبت به حوزه خود اشراف کامل داشته باشند چراکه مردم تا گرفتاری نداشته باشند برای اعتراض اجتماع نمی کنند.
وی عنوان کرد: مسئولان استان اجازه ندهند مشکلات مردم انباشته شود و موجبات نارضایتی آنها را فراهم کند و باید رفع ابهام کنند و در راستای حل موانع اهتمام ویژه ای داشته و مسئولان استان در محل ماموریت خود حضور جدی داشته باشند.
شهبازی گفت: سرمایه استان در بخش اراضی طبق برآوردهای صورت گرفته 49 هزار میلیارد تومان است و مولدسازی این سرمایه ها دستور اکید رییس جمهور محرتم است بنابراین باید دستگاه های استان با واگذاری این اراضی و سرمایه ها به بخش خصوصی در جهت درآمدزایی اقدام کنند.
وی افزود: اکنون دولت بر روی پروژه هایی متمرکز شده که برای مردم نمود عینی بیشتری داشته باشد از این رو در سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که هفته گذشته صورت گرفت هزار میلیارد تومان از سوی دولت و هزار میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان برای تکمیل پروژه منطقه دوم آزادراه تهران-شمال و 400 میلیارد تومان نیز برای تکمیل پروژه کمربندشمالی کرج بلافاصله تخصیص یافت.
استاندار البرز ادامه داد: همچنین اکنون تکمیل قطار شهری کرج و گازرسانی به روستاهای البرز با توجه به اولویت بندی صورت گرفته در دستور کار است و در حال پیشرفت است.
وی گفت: با مصوبه هیات محترم دولت و دستور رییس جمهور محترم رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری برای اشتهارد محقق شد و دولت از مالیات بسیاری که از این طریق اخذ می کرد، گذشت تا تولید و اشتغال در این استان رونق گیرد و این کار بزرگ هدیه بزرگی از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران به البرز و سرمایه گذاران مستقر در اشتهارد بود.
شهبازی افزود: اراضی دولتی تحت عنوان مولدسازی باید در اختیار مردم قرار گیرد تا سرمایه های راکد به جریان درآیند.
وی اضافه کرد: طبق تاکید رییس جمهور محترم، املاک دولتی در البرز احصا شده و باید برای درآمدزایی بیشتر و بهره برداری بخش خصوصی، در معرض فروش گذاشته شود.

در این جلسه همچنین حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی نیز حضور داشت.

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |