اخبار

نماینده مردم ساوجبلاغ،نظرآباد و طالقان در مجلس در نشست شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه تعاون ،کار ورفاه البرز : استان البرز بهترین ظرفیت هارا برای اشتغال دارد

شورای هماهنگی مدیران کل زیر مجموعه تعاون،کارورفاه اجتماعی البرز
علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ،نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با حضور مسئولین تشکلات کارگری و تعاونی و کارفرمایی استان گفت : استان البرز بهترین ظرفیت را در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و گردشگری دارد.

حدادی در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه مسئولین باید دین خود را به آرمان و خون شهدا با خدمت شایسته و کامل به مردم ادا کنند گفت : ما بعنوان مسئول در هر منصبی که هستیم باید تمام فکر وعمل خودرا در کار برای مردم بگذاریم و اگر مسئولیتی را قبول کرده ایم باید شبانه روز در فعالیت برای رفع مشکلات مردم باشیم ؛زیرا آنچه امام راحل (ره) به ما آموختند آن است که با اعتقاد و باور وانسجام و وحدت می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم وباید در مسیر خدمت مردم را باور و به آنان اعتماد کنیم.

 وی  ایجاد تحول و شفافیت را از مهمترین اولویت های مجلس یازدهم توصیف کرد و اظهار داشت : اصلاح قوانین اولویت مجلس است ؛ قوانینی که دارای ایراد هستند ومانع رشد و تولید هستند و همچنین پیگیری اصلاح نظام بانکی و قانون مالیاتی و فرار مالیاتی و مبارزه جدی با فساد و تبعیض در جامعه ، نظارت بدون اغماض از جمله مواردی است که مجلس در دستور کار خود قرار داده است.

نماینده مردم ساوجبلاغ،نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  قانون را باید به نفع مردم تدوین کرد، افزود: برخی قوانین موجود ایراد دارد اما در کنار آن بعضی قوانین خوبی داریم که لازم است نظارت بر قوانین دنبال شود.

وی با اشاره به ظرفیت ‌های موجود در کشور گفت: کشور ما کشور توانمندی است وبهترین نیروی انسانی  وبهترین جوانان را دارد و باید برای رشد و پیشرفت به جوانان توانمند اعتماد کنیم زیرا هر گاه کار به جوانان سپرده شده است نتایج و کارآمدی خوبی مشاهده کرده ایم .

 حدادی با اشاره به برخی از مشکلات مردم در حوزه اقتصادی و معیشتی، گفت: در حال حاضر مردم در حوزه اشتغال و معیشت ، ومسکن مشکلات بسیاری دارند و لازم است با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال ودر راستای آن تامین معیشت مردم در اولویت امور قرار دارد،گفت: باید با مساله محوری و  شناخت دقیق از واقعیت‌های جامعه و اولویت‌های مهم کشور حرکت کنیم واز اشرافی گری فاصله گرفته ومردمی سازی کنیم .

نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بخش تعاون در ایجاد اشتغال ابراز کرد : تعاونی‌ها در سطح شهرستان‌ها و استان‌ می‌توانند نقش موثری در حوزه اشتغال زایی و رونق تولید استان داشته باشند اگر نظارت جدی در این حوزه اعمال شود وباور قوی به بخش تعاون ایجاد گردد .

وی افزود : باید از  ظرفیت‌های بسیار خوبی که در منابع طبیعی داریم  به نفع همه مردم و  در قالب حمایت و تقویت تعاونی‌ها برای ایجاد اشتغال استفاده شود.

حدادی بیکاری را مهمترین معضل امروز کشور عنوان نموده و گفت : بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد وباید ایجاد اشتغال ورفع بیکاری در دستور کار همه مسئولین قرار گیرد  ودر این مسیر از آمار زدگی پرهیز نموده و به سمت اقدام عملی برویم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای ایجاد اشتغال در استان البرز ؛ می توان از ظرفیت اقتصاد دانش بنیان و استارتاپ ها در البرز بهره جست و کارهای خوبی  نیزدر این زمینه صورت پذیرفته است ؛ همچنین حمایت و استقبال از سرمایه گذاری موثر در جهت اشتغال نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا معضل بیکاری در استان به شکل عملی ریشه کن شود.

در ابتدای این جلسه نیز حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان گزارشی از فعالیت های این اداره کل در حوزه های اشتغال و بازار کاراستان،نرخ بیکاری، ارائه تسهیلات روستایی ، مشاغل خانگی،مشاغل آسیب دیده از کرونا، موضوع توسعه تعاونی ها، تعاونی های دانش بنیان ،اقدامات در جهت تحقق سهم تعاون در اقتصاد استان، فعالیت های حوزه روابط کار ، بازرسی کار مراجع حل اختلاف، بیمه بیکاری ناشی از کرونا،رصد و پایش واحدهای تولیدی در ایام کرونا و تعامل شایسته با شرکای اجتماعی و تشکلات استان و وظایف شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه ارائه داد.

همچنین مدیران کل عضو شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه تعاون،کار ورفاه اجتماعی و مسئولین تشکلات نیز گزارشی از حوزه های تخصصی خود در استان ارائه کردند.

 

 

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |