اخبار

رئیس اداره تعاون ،کارورفاه اجتماعی ساوجبلاغ :فقر مهارتی کارجویان مهم‌ترین مانع اشتغال جوانان است

فقر مهارتی کارجویان مهم‌ترین مانع اشتغال
وحید علیپور رئیس اداره تعاون ،کارورفاه اجتماعی شهرستان ساوجبلاغ در نشست مشترک با روسای ادارات تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و کاریابی های ساوجبلاغ وبخش خصوصی در روز شنبه 7 تیر گفت :یکی از مهم‌ترین موانع اشتغال جوانان در شهرستان فقر مهارتی کارجویان است.

علیپور در این جلسه درخصوص ضرورت مهارت در توسع اشتغال گفت : فقر مهارتی سبب افزایش نرخ بیکاری در جامعه می‌شود و از سوی دیگر فقر فرهنگ مهارتی در بین آحاد جامعه نیز که ریشه در عدم احساس نیاز به مهارت در بین جوانان دارد به مشکلات اشتغال افزوده است.

در ادامه اکبر نوزعیم رییس اداره تامین اجتماعی ساوجبلاغ در این نشست اظهار کرد: خروجی دانشگاهها در سال های اخیر فقط نیروی فارغ التحصیل فاقد مهارت بوده و اغلب هم دنبال شغل در دستگاههای دولتی و اداری هستند و رغبت چندانی به آموزش مهارتی ندارند.

وی گفت: بخش عمده در آمد های تامین اجتماعی به پرداخت بیمه بیکاری بر میگردد که خسارت جبران ناپذیری را به این بخش وارد کرده است .

رئیس تامین اجتماعی ساوجبلاغ نبود بودجه لازم در بخش فنی حرفه ای را هم مهم بیان کرده و گفت: آموزش رایگان یکی از وظایف فنی حرفه ای  است و باید با ایجاد تبلیغات و تعامل با دانشگاهها این فرایند را تکمیل کند .

وی افزود: فنی حرفه ای نباید منتظر باشد تا کارفرما نیروی غیر ماهر را با اجبار و پرداخت حقوق برای مهارت یابی به آموزش فنی حرفه ای بفرستد بلکه این وظیفه فنی حرفه ای است که باید نیروی ماهر تولید را روانه جامعه کند تا امروز ما شاهد کمبود نیروی ماهر نباشیم.

احمد زارعی مدیر عامل شرکت دهقان ورز که یکی از بزرگترین شرکت های تولید ادوات کشاورزی استان البرز است عنوان کرد: کارخانه اش با اتکا به دانش بومی موتور های تک سیلندر را بومی سازی کرده و قادر است روزانه ۳۰ موتور را تولید و روانه بازار  کند در حالیکه از ظرفیت کامل بر خوردار نیست.

وی فقر مهارتی را از مهمترین عوامل در تعطیلی بعضی از صنایع نام برده و گفت: دستگاه هایی در شرکت من موجود است که تاکنون چندین نیروی دانشگاهی مرتبط با رشته فوق آمدند و به علت عدم توانایی از پس کار بر نیامدند.

معبادی مدیر دیگر واحدهای صنعتی است که کارش تولید قطعات خودرو است او هم نتوانسته نیروی ماهر برای کارخانه اش پیدا کند .

وی اظهار داشت : به ۵۰ نیروی ماهر نیاز دارم ولی فقط ۶ نیرو در شرکت فعال است و کارخانه تقریبا تعطیل است .

این تولید کننده خاطر نشان کرد : با وضعیت فعلی ناچارهستیم برای تامین مخارج سوله ها مبادرت به نگهداری احشام کنیم چرا که با پیگیری مکرر نتوانستیم نیروی ماهر برای شرکت استخدام کنم .

فلاح نژاد رئیس یکی از موسسات کاریابی در ساوجبلاغ نیز در خصوص بکارگماری کارجویان در شهرستان بیان کرد :  بیش از ۱۰۰۰ نفر در نوبت کار هستند ودر کاریابی این افراد را به صنایع اعزام می کنیم ولی طولی نمی کشد که تعدیل می شوند .

فلاح نژاد می گوید : این افراد اغلب کارگران ساده و فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند که مهارت لازم را در رشته خود را هم ندارند .

وی افزود: وقتی این افراد با همین رشته دانشگاهی خود نیز وارد بازار کار می شوند به علت نداشتن تجربه و تخصص از کار باز می مانند و از گردونه کار خارج می شوند.


 
 

۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶
واحد مرکزی خبر صدا وسیمای استان البرز |