اخبار

پیام معاون فرهنگی و اجتماعی به مناسبت هفته کارگر؛

پیام معاون فرهنگی و اجتماعی به مناسبت هفته کارگر؛
ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درپیامی به مناسبت هفته کارگر بر نقش بی‌ بدیل و بی‌نظیر کارگران در تحقق شعارهای اقتصادی سال تا کنون تاکید کرد .
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی متن این پیام به شرح زیر است : 
حیات و توسعه جامعه ،  مرهون تلاش خستگی ناپذیر کارگران  خدوم جامعه کار و تولید است .نیروی کار خلاقی که به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری، سربازان اقتصاد مقاومتی اند  وچرخ سازندگی و بالندگی با دستهای پر توان آنها می چرخد ، هفته بزرگداشت مقام شامخ کارگر نیز بهانه ای است برای تجدیدامتنان از زحمات و خدمات ارزنده آنها.
در برهه کنونی و به رغم تحریم های ظالمانه که آثار و پیامدهای آن مردم عزیز کشور و به ویژه کارگران، اقشار متوسط و پایین جامعه را نشانه رفته ،حمیت و پایمردی کارگران مانند همیشه امید آفرین و قابل تقدیر است.
نقش موثر کارگران در تحقق شعارهای اقتصادی سال تا کنون بی‌ بدیل و بی‌نظیر بوده و درسال جاری نیز که با تدبیر ارزشمند و هوشمندانه مقام معظم رهبری  "جهش تولید" نام گذاری شده است کماکان جهاد این سربازان چه در عرصه کار و تولید که آبادانی و رونق ملی منوط به عملکرد آنها است وحتی در شرایط کنونی  مواجهه  با ویروس کرونا  با رعایت موازین بهداشتی برای حفظ سلامت همنوعان خود به صورت جهادی نقش‌آفرینی ادامه دارد.شعار مهمی که می تواند در جامعه کار و تولید با توسعه رویکرد گفت و گوی اجتماعی و رعایت سه جانبه گرایی میان جامعه کارفرمایان ، کارگران و دولت ثمرات فراوانی را به بار آورد . 
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز به منظور الگو سازی،تکریم و صیانت از جامعه کار و تولید در راستای رونق تولید تمام توان خود را به کار بسته و سعی بر حمایت همه جانبه اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی داشته و فرهنگ سازی، تشویق و تقویت روحیه کار و تلاش در نیروهای مولد، متخصص، مخترع و مبتکر کشور، فراهم نمودن زمینه های لازم برای تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات، تجارب، دانش و مهارتهای علمی و تجربی در جامعه کار و تولید، تشویق جامعه کار و تولید به بهره گیری از الگوی ایرانی- اسلامی کار و تکریم و تجلیل از فعالان و نخبگان عرصه کار و تولید را مطمح نظر دارد.
درهمین راستا ،  معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در کنار توجه به مسایلی چون  افزایش مزد نسبت به نرخ تورم، رفاه کارگران، بهداشت روان ونشاط اجتماعی آنان،به نوآوری در تولید نیز تاکید دارد.
نقش ابتکار، خلاقیت و نوآوری به عنوان بسترساز توسعه و پویایی که به مثابه پیشران جهت دهی اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی قابل ارزیابی است که با امتزاج  تقویت فرهنگ کار و سختکوشی، فرصت آفرینی برای نهادینه سازی اصل بنیادین کسب رزق حلال می تواند موجب رونق روز افزون تولید باشد.

در این مجال فرصت را مغتنم شمرده و این هفته فرخنده را به همه تلاشگران عرصه کار و تولیدتبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق بیش از پیش  این عزیزان را از خداوند متعال مسالت می نمایم.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۴۶