اخبار

رضوانی فر : بورسی شدن شستا از دارایی های بین‌النسلی صیانت می کند

رضوانی فر : بورسی شدن شستا از دارایی های بین‌النسلی صیانت می کند
مدیرعامل شستا اعلام کرد : شستا متناسب با برنامه های سال ۹۹ و ارتقای کمیت و کیفیت خدمات خود، طرح هایی درنظر و قصد دارد نقدینگی حاصل از عرضه اولیه در این امور صرف شود.

 به گزارش شستا رسانه، " محمد رضوانی فر " با اعلام میزان تخصیص عرضه اولیه سهام شستا به تناسب، ۸ درصد به عموم مردم و ۲ درصد به صندوق ها گفت:  با توجه به طرح های برنامه ریزی شده برای سال ۹۹، شستا تصمیم دارد نقدینگی حاصل از عرضه اولیه سهام را در راستای ارتقا کیفیت و کمیت خدمات به کارگران و بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی هزینه کند.

مدیرعامل شستا ضمن اشاره به قیمت‌گذاری مناسب و ارزندگی بالای سهام شستا گفت: تنوع سبد سهام شستا ریسک سرمایه گذاری را کاهش می‌دهد و در میان مدت و بلندمدت جزو پرپتانسیل‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها به شمار می‌رود.
وی با بیان این که در سال گذشته شیرین‌ترین و پربازده‌ترین عرضه های اولیه از سوی شستا انجام گرفت از عرضه سهام دیگر شرکت های زیر مجموعه شستا خبر داد و تشریح کرد: برنامه سازمان تامین اجتماعی برای خروج از بنگاه‌داری و ساماندهی پرتفوی، عرضه اولیه شرکت‌ها در بازار سرمایه و تمرکز بر بهینه‌سازی پروژه‌ها و زیرمجموعه ها است و به دنبال ایجاد شرکت جدید نیستیم.
رضوانی فر از عرضه سهام دیگر شرکت های زیر مجموعه شستا خبر داد و گفت : عرضه اولیه شرکت‌های زیر مجموعه شستا از جمله هلدینگ سیمان تامین، رایتل، زغال پرورده طبس و تامین سرمایه امین، چوب خزر کاسپین، کاغذ لطیف در دستور کار قراردارد. 
مدیرعامل شستا با اشاره به پیشتازی شستا در بورسی کردن شرکت‌های زیرمجموعه‌اش  این امر را تلاش برای تحقق وعده شفافیت دانست و افزود:  بورسی شدن شرکت‌ها، جلوی تصمیمات خلق‌الساعه در شرکت‌ها را می‌گیرد و از دارایی‌های بین نسلی، بهتر صیانت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سهامداران عمده حمایت خود را از شستا انجام خواهند داد و نگرانی بابت عرضه حجم مبنا و پاسخ به تقاضا وجود ندارد.
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۲۷