اخبار

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد: رشد 12 درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در سال 98

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد: رشد 12 درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در سال 98
فرزاد یوسفی گفت: امروز شاهد رشد ۷۱ درصدی تشکل‎های کارگری و کارفرمایی نسبت به سال ۹۲ و رشد ۱۲ درصدی آن در سال ۹۸ نسبت به سال 97 هستیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرزاد یوسفی مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسه ویدئو کنفرانس با مسئولان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی واحدهای اجرایی کشور گفت : ملاک حائز شرایط بودن نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استانی برای حضور در مجامع سراسری عالی و هیئت های مربوطه اعتبار نامه هایی است که با مسئولیت و تضمین مدیرکل اجرایی و مسئول واحد تشکل های استان مربوطه صادر می شود .
وی با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه گردهمایی از زمان شروع ویروس کرونا از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت : تا زمان عادی شدن شرایط عمومی و عبور از بحران فعلی با موافقت وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی مهلت اعتبار تشکل ها تا زمانی که ممنوعیت برگزاری مجامع عمومی تشکل های کارگری و کارفرمایی برطرف شود تمدید شد .
 وی این زمان را بهترین فرصت برای بازنگری و بازبینی پرونده های تشکل های کارگری و کارفرمایی که دارای نواقص و ایراداتی هستند دانست و افزود:  افرادی که واجد شرایط نبوده و اعتبار نامه‌ای برای آنان صادر شده باشد احصاء و اعتبار نامه انتخابات آنان تصحیح می‌شود .
یوسفی تصریح کرد : با توجه به اختیاراتی که به ادارات کل اجرایی تفویض شده است واحدهای اجرایی با رعایت قوانین و مقررات می‌توانند نسبت به تاسیس ، نظارت و ثبت تشکل‌ها اقدام کنند.
 وی با بیان اینکه پس از عبور از شرایط  فعلی اداره کل سازمانهای کارگری و کارفرمایی برگزاری ۳ مجمع تجدید انتخابات را در سال جاری در دستور کار قرار داده افزود: تجدید انتخابات کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور، تجدید انتخابات مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران و تجدید انتخابات کانون سراسری انجمن های صنفی کارگری رانندگان حمل و نقل از جمله این  برنامه‌هاست.
 وی در پایان یادآور شد؛  تنها آن دسته از نمایندگان می‌توانند در مجامع یادشده شرکت کنند که دارای شرایط کارگری بوده و دارای  تاییدیه از اداره کل استان مربوطه باشند.
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷