اخبار

توسعه پروازهای مسافربری پیام موتور محرکه اشتغال و کارآفرینی در حوزه گردشگری البرز است

توسعه پروازهای مسافربری پیام موتور محرکه اشتغال و کارآفرینی در حوزه گردشگری البرز
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: فرودگاه پیام ظرفیت های بزرگی برای توسعه گردشگری دارد که با توسعه آن اشتغال و کارآفرینی در البرز رشد چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در مراسم توسعه فرودگاه پیام با بیان اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا  اعتبار هزار و 252 میلیارد تومان را برای کمک و جبران خسارت‌های ناشی از کرونا به 14 رسته شغلی در استان البرز تخصیص داده افزود: بر این اساس آژانس های گردشگری نیز از این اعتبار بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: بزرگترین موتور محرکه توسعه استان البرز، توسعه گردشگری و بهره برداری از فرودگاه پیام است که در سال‌های گذشته مغفول مانده ولی با نگاه ویژه ای اکنون درصدد ارتقا بسترهای پیشرفت این صنعت بزرگ در البرز هستیم.
وی گفت: اما با اولویت قرار دادن گردشگری در برنامه ششم توسعه، به صورت ویژه به دنبال افزایش توان گردشگری استان هستیم و در اولین گام برای این امر با حمایت های لازم، اولین هتل پنج ستاره البرز تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.
شهبازی افزود: تورهای مسافرتی که با توجه به شرایط خاص کرونایی تعطیل شده بودند، از اول تیرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا  فعالیت های خود را آغاز خواهند کرد.
شهبازی افزود:  با توجه به نقش حیاتی استان البرز بعنوان یک یاز شریان های اصلی کشور، سهم ویژه ای برای بهره گیری در حوزه خدمات و افزایش اشتغال در حوزه گردشگری قائل شده ایم.
وی با اشاره با کاهش 2.7 دهم درصدی نرخ بیکاری در استان البرز، گفت: استان البرز در صنعت برق مولد است و در سال 72 درصد صادرات برق به استان‌های همجوار دارد که همین امر می‌تواند شرایط اقتصادی استان را مثبت ارزیابی کند.
وی عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی پیام به دلایل مختلف در کشور حائز اهمیت ویژه ای است و بعنوان یکی از نقاط هدف سرمایه گذاری کشور قرار گرفته است از این رو با توجه به استقبال های صورت گرفته درصدد توسعه مجموعه اقتصادی پیام هستیم.
استاندار البرز گفت: از اول تیرماه پروازهای کرج به مقصد های مشهد، کیش و اهواز به زودی آغاز می شود.
وی تصریح کرد: همچنین استان البرز در صنعت کشاورزی یکی از  موفق ترین های کشوری است و در حال حاضر بیش از 70 برند مطرح در حوزه کشاورزی در استان البرز در حال فعالیت هستند.

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۴۰
روابط عمومی استانداری البرز |