اخبار

معاون سیاسی، امنیتی استانداری البرز در جلسه کمیسیون کارگری :مسئولین استان برای حفظ تولید و تحقق مطالبات کارگران تلاش کنند

حفظ تولید وتحقق مطالبات کارگران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه نجات اقتصاد کشور در گرو جهش تولید است، افزود: همه مسوولین ذیربط در استان برای حفظ تولید و پرداخت کامل مطالبات کارگران تلاش کنند.

نورمحمد فردی بیرانوند معاون سیاسی ،امنیت واجتماعی استانداری البرز در جلسه کمیسیون کارگری با اشاره به اهمیت تولید و نقش آن در اشتغال و ایجاد امنیت و نشاط در جامعه تاکید کرد: به اعتقاد بنده، نجات کشور در گرو تولید است زیرا تولید، اشتغال ایجاد می‌کند و اشتغال نیز زیربنای امنیت است. 

وی افزود: در حقیقت بین درآمد و امنیت رابطه مستقیم وجود دارد؛ یعنی هر جا درآمد باشد خودبخود امنیت حاصل می‌شود.

فردی  در ادامه افزود: توسعه هر کشوری بر پایه صنعت، کشاورزی و خدمات بنا می‌شود و در این میان تولید نقش اساسی دارد زیرا چرخ کشور با تولید می‌چرخد. 

وی تصریح کرد: زیربنای تولید سرمایه‌گذاری است و وظیفه همه مسوولان ذیربط آن است که از سرمایه‌گذاری حمایت کرده و موانع تولید را تا حد ممکن مرتفع کنند.

 رییس کمیسیون کارگری در ادامه افزود: همانطور که می‌دانید، امسال به نام جهش تولید نامگذاری شده و وظیفه مسوولین و مردم آن است که جهت رسیدن به این هدف تلاش کنند. 

معاون استاندار تصریح کرد: ظرفیت و قابلیت‌های خیلی خوبی در بخش تولید در استان وجود دارد که برای تحقق جهش در تولید باید از آنها استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در ادامه افزود: مسوولین واحدهای تولیدی با تمام توان همتشان این باشد که هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود باید طوری برنامه‌ریزی نمایند که مطالبات کارگران به موقع پرداخت شود واحد تولیدی موفق است که با تدبیر و درایت وضع موجود واحد خود از جمله اشتغال را حفظ نماید. 

رییس کمیسیون کارگری در پایان تصریح کرد: برای حفظ تولید و اشتغال مسوولین کلیه دستگاه‌های دولتی نیز موظف هستند در راستای سیاست‌های کلی دولت، واحدهای تولیدی را حمایت کنند. در مجموع باید طوری برنامه‌ریزی شود که هیچ کاری تعطیل نشود، هیچ کارگری اخراج نگردد و مطالبات حقوقی کارگران به موقع پرداخت شود زیرا اگر این سه عنصر را همه رعایت کنند چرخ تولید فعال خواهد ماند. 

در دومین جلسه کمیسیون کارگری، ضمن بررسی مصوبات پیشین، اعضای کمیسیون گزارشی از آخرین وضعیت محیط‌های کارگری و واحدهای تولیدی با محوریت موضوع همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر تولید در استان به حضار ارائه کردند.

شایان ذکر است دومین جلسه کمیسیون کارگری به ریاست نورمحمد فردی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز و دبیری مریم اسماعیلی فرد سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و حضور مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۳