اخبار

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز :بانک‌های استان البرز ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته ارائه کردند

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز :بانک‌های استان البرز ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته ارائه کردند
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز روز سه شنبه 23 اردیبهشت در نخستین جلسه کارگروه تخصص اشتغال در سالجاری ؛میزان تسهیلات ارائه شده از سوی بانک‌های استان در سال گذشته را هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه در دوران پساکرونا باید به سمت رشد جهش تولید، فعال سازی اقتصادی و رشد آن در استان البرز حرکت کنیم، عنوان کرد: به عنوان نمونه رشد ۷۲درصدی حاصل شده در بخش صادرات استان در سال گذشته و اشتغال ۴۳ هزارنفری ایجاد شده را با اعمال مدیریت ها در بخش های مختلف امسال افزایش خواهیم داد.

پرویز زرگر با بیان این مطلب در نخستین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز در سال جاری که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته رقم تسهیلات بانکی ارائه شده توسط بانک های استان بیش از یکهزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است. در سال جاری نیز با اقدامات آموزش محور باید در بحث توسعه اشتغال بیشتر کار کنیم و در توسعه اشتغال بخش هایی مانند گردشگری بیشتر کار کنیم تا بتوانیم به رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰درصدی در بحش اشتغال دست یابیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: امسال از سوی وزارت کشور ۳۰ محور اقتصادی تعیین شده و بر آن ‌اساس تکالیف مربوطه به ادارات مختلف اعلام می شود.

زرگر در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل شرایطی که در زمان اغتشاشات بوجود آمد، قسمت هایی مانند جایگاه های عرضه سوخت، واحدهای صنفی و بانک ها آسیب زیادی دیدند اما این شرایط مدیریت شد و با ترمیم این بخش های آسیب دیده از جمله جایگاه های عرضه سوخت مجدد فعال شدند.

وی در ادامه افزود: برای مجتمع تجاری گلشهر نیز که در همان روزها در سال قبل دچار آتش سوزی شد با مواردی مانند گلریزان و کمک های مالی این مجتمع دوباره بازسازی شد و هم اکنون بخشی از واحدهای صنفی آن فعال شده اند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه با اشاره به شرایط حادث شده به دنبال شیوع کرونا گفت: در بحث تعطیلی مدت دار اصناف در اولین ماه سال جاری نیز همه پای کار بوده و همکاری کردند و درست است که فعالان این‌بخش آسیب های زیادی به دلیلی تعطیلی متحمل شدند اما در مدیریت شرایط بیماری کرونا در استان موثر بود.

وی عنوان کرد: با شیوع کرونا و به دلیل بالارفتن حجم نیاز به موادضدعفونی کننده بالغ بر ۴۳ واحد عرضه این مواد برای تامین نیاز استان دایر شد.

وی بیان کرد: در حوزه اصناف به ویژه در بخش واحدهای خدماتی آسیب ها و زیان ها حادث شده به دلیل تعطیلی واحدهای صنفی برای کنترل بیماری کرونا به نسبت خیلی کمتر از واحدهای فعال در گردشگری بوده است.

وی در پایان عنوان کرد که در سال جاری در زمینه کمک به واحدهای صنعتی می توانیم به واحدهای تولیدی و صنعتی که با ۸۰درصد ظرفیت کار می کنند نیز در رسیدن به سطح بهره برداری ۱۰۰درصدی از توان تولیدی حمایت کنیم.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه شرایط انبارها از زمانی که با کرونا درگیر شده ایم بطور مرتب رصد می شود، گفت: مشکلات ایجاد شده برای واحدهای تولیدی در این خصوص نیز بررسی خواهد شد.

زرگر افزود: در بخش گردشگری باشیوع کرونا و اعمال تعطیلی ها، خیلی از واحدهای  فعال در حوزه گردشگری آسیب جدی دیدند که باید به وضعیت آنها رسیدگی شود.

همچنین در این نشست برخی فرمانداران، مدیران دستگاه‌ها و بانک‌های استان البرز به ارائه گزارش عملکرد حوزه متبوع خود در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری پرداختند. 

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶