اخبار

ثبت نام سه هزار متقاضی بیمه بیکاری کرونا در شهرستان فردیس

ثبت نام سه هزار متقاضی بیمه بیکاری کرونا در شهرستان فردیس
رئیس اداره کار، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: ۳ هزار کارگر بیکار شده به دلایل مرتبط به شیوع ویروس کرونا در شهرستان فردیس در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

بهنام بهداروند، رئیس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی  شهرستان فردیس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در فردیس، با اشاره به لزوم توجه و حمایت از کارگران به عنوان موتور محرکه چرخه تولید، گفت: سه هزار فردیسی متقاضی دریافت بیمه بیکاری، ناشی از شیوع کرونا ویروس هسند که پس از بررسی مستندات و شرایط  متقاضیان بیمه بیکاری، نتیجه بررسی‌ها از طریق پیامک به اطلاع آنها خواهد رسید.

وی با بیان اینکه  با توجه به شرایط کرونایی و لزوم رعایت فاصله هوشمند، نیازی به مراجعه حضوری در  اداره کار وجود ندارد؛ افزود: کلیه کارگران شهرستان در واحدهای صنفی و صنعتی می توانند در صورت عدم دریافت حقوق و مزایای قانونی خود بدون مراجعه حضوری با داشتن کد رهگیری سامانه جامع روابط کار به آدرس http://prkar.mcls.gov.ir   از دفاتر پیشخوان دولت  به ثبت دادخواست بپردازند.

رئیس اداره کار فردیس در ادامه بر ضرورت صیانت از نیروی کار و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحد های تولیدی و صنعتی تاکید و گفت: بازرسی  از کارخانجات و واحدهای کسب کار در خصوص رعایت پروتکل‌ها و شرایط کار کارگران توسط بازرسان اداره کار فردیس به صورت رورانه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه  به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر، بازدید و تقدیر از کارخانجات موفق در حوزه کارگری و حفظ پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت، افزود:  به جهت کوشش شایسته در صیانت از کارگران و رعایت موارد بهداشتی، کارخانجات ایران آوندفر و گرمای جنوب در شهرک سیمین دشت شهرستان فردیس مورد تقدیر قرار گرفتند.

بهداروند با بیان اینکه به مناسبت هفته کار و کارگر هرساله کارگر نمونه  به صورت استانی انتخاب می‌شود، اظهار کرد: کارگران نمونه شهرستان نیز از سوی کارخانه‌ها معرفی و از بین مجموعه کارگران نمونه سطح استان، برترین‌ها انتخاب می‌شوند.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷
خبرگزاری فارس -استان البرز-شهرستان فردیس |