اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبر داد : سامانه ثبت آنلاین درخواست متقاضیان بیمه بیکاری راه اندازی شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبر داد : سامانه ثبت آنلاین درخواست متقاضیان بیمه بیکاری راه اندازی شد
حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از راه اندازی سامانه آنلاین ثبت درخواست بیمه بیکاری در وزارت متبوع به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان بیمه بیکاری به ادارات کل استانی و مراکز کاریابی‌ها در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا درجامعه کار وتولید استان خبر داد.

وی در خصوص راه اندازی این سامانه در وزارت کار گفت: سامانه آنلاین ثبت درخواست بیمه بیکاری به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری متقاضیان بیمه بیکاری به ادارات کل استانی و مراکز کاریابی‌ها و رعایت سلامت وبهداشت متقاضیان از سوی وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی راه اندازی و در استان اجرایی شد.

فلاح نژاد در این خصوص افزود: متقاضیان بیمه بیکاری  می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کرده و به صورت الکترونیکی آن را پیگیری کنند.

مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به مزایای این سامانه، اضافه کرد: روزآمدی، تسریع در بررسی درخواست‌ها، عدم مراجعه حضوری متقاضی در ادارات و کاهش هزینه اقتصادی، ثبت درخواست متقاضی از طریق تکمیل فرم ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه ، امکان دریافت کد رهگیری درخواست، ارسال پیامک اطلاع رسانی به متقاضی و اطلاع رسانی نحوه ادامه فرآیند از طریق سامانه از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

فلاح نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا، از شهروندان خواست با استفاده از خدمات الکترونیک در ادارات در منزل خود مانده و به قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند.

 

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۵