اخبار

معاون سیاسی استانداری البرز: ۴۲ درصد نیروی کار استان البرز در حوزه صنعت مشغول هستند

معاون سیاسی استانداری البرز: ۴۲ درصد نیروی کار استان البرز در حوزه صنعت مشغول هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در مراسم بزرگداشت دهه فجر در مرکز تربیت مربی کرج در روز دوشنبه 14 بهمن از اشتغال ۴۲ درصد نیروی کار استان در حوزه صنعت خبر داد.

نورمحمد فردی ظهر روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر ویژه جامعه کار و تلاش استان البرز که در سالن اجتماعات مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای در شهر کرج برگزار شد، اظهار کرد: ایران در چهل سال گذشته به پیشرفت زیادی در حوزه‌های مختلف دست یافته این امر در قیاس وضعیت کشور در قبل و بعد از پیروزی انقلاب به مشخص است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه عزت و افتخار امروز ایران مرهون روشنگری بنیان گذار کبیر انقلاب، ولایت فقیه و خون شهدایی است که برای سربلندی نظام از خون خود گذشته اند، گفت: البرز یکی از استان‌های صنعتی و تولیدی کشور است که ظرفیت‌های خوبی هم در حوزه کشاورزی و خدمات دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به آمار که بیانگر اشتغال سه درصد البرز نشینان در بخش کشاورزی است، افزود: بیش از ۴۲ و ۵۴ درصد مردمان استان نیز به ترتیب در بخش‌های صنعت و خدمات مشغول به کار هستند.

فردی با بیان اینکه امسال به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است، گفت: طی ۱۹ سال اخیر هر سال به یک عنوان اقتصادی نامگذاری شده است و این مهم بیانگر اهمیت این حوزه از دیدگاه مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز بر روی اقتصاد کشورمان متمرکز شده است، افزود: آنها به دنبال ایجاد فشار به ایران هستند، به همین دلیل باید بیش از گذشته برای توسعه این بخش تلاش کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز ادامه داد: صنعتگران و جامعه کارگری بیشترین تلاش را برای به حرکت درآوردن چرخ صنعت کشور دارند و مسئولان باید برای حمایت از آنها نگاه ویژه ای داشته باشند.

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷