اخبار

کسب رتبه اول استان البرز در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ در کشور

کسب  رتبه  اول استان البرز در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ در کشور
جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در جلسه ستاد تسهیل استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد گفت : بر اساس اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، استان البرز استان اول در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در این جلسه اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در هفته گذشته مکاتبه ای با استان های کشور در خصوص جذب تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ خطاب با استانداران داشته و اعلام کرده است استان هایی که در جذب این اعتبارات کم کاری کرده اند اعتبارات آنها به استان های درخواست کننده که موفق به جذب کامل شده اند، اختصاص می یابد.

وی افزود :‌ بر اساس گزارشی که از سوی سازمان مدیریت کشور ابلاغ شده بود استان البرز رتبه اول کشور را به لحاظ بالاترین عملکرد کسب کرد. در این راستا مکاتبه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشته و آمادگی خود را برای جذب تسهیلات جدید اعلام کرده ایم.

شاهمرادی یادآور شد: سهمی که به استان البرز اختصاص داشته کاملا جذب شده و نیاز به منابع جدید داریم بر این اساس اعلام آمادگی کردیم که علاوه بر منابع خودمان منابع سایر استان های که به هر دلیل نتوانستند جذب کنند به البرز اختصاص یابد.

این مسئول با اشاره به اینکه این اعتبارات به صورت 20 درصدی اختصاص می یابد، خاطر نشان کرد: این تسهیلات پس از جذب کامل 20 درصد اول اختصاص می یابد که این میزان برای استان البرز 173 میلیارد تومان بود که به صورت کامل جذب شده و آمادگی جذب 20 درصد دوم به سازمان مدیریت کشور اعلام شده است.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز، در حال حاضر بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان پرونده تشکیل شده و در صورت اختصاص تسهیلات، آمادگی پرداخت از سوی بانک های استان وجود دارد.

شاهمرادی تسهیلات حوزه صنعت البرز را 865 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: پیش بینی ما این است که این رقم 1800 تا 2000 میلیارد تومان قابل جذب خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود از پیگیری ها و تدابیر راهگشای استاندار البرز در این راستا و همچنین عملکرد تیم اقتصادی استان البرز به لحاظ عملکرد مطلوب در حوزه اقتصادی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: در آینده ای نزدیک بر شاخص های احصاء شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از دستگاه های برتر در این حوزه تقدیر بعمل خواهد آمد.

۷ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹