اخبار

در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز: کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین برگزار شد

در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز: کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین برگزار شد
کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین جهت همکاران اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز و به همت حوزه آموزش و آسیبهای اجتماعی این اداره کل در البرز روز پنجشنبه 4 مهرماه در سالن کنفرانس این اداره برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که جهت همکاران این اداره کل برگزار شد مشاور و کارشناس استاد دانشگاه در حوزه روانشناسی خانواده و زوجین گفت: خانواده و عوامل مؤثر در تحکیم خانواده از مباحثی است که امروزه در جوامع از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در قرآن هم به آن تاکید شده است.

وی اظهار داشت: برای داشتن یک زندگی سالم و ایجاد یک رابطه مؤثر با همسر داشتن باور و ایمان شرط اساسی این رابطه است که در سایه آن با رعایت حقوق و اخلاق می توان به آرامش و تربیتی نسلی سالم که هدف قرآن است دست یافت.

مدرس این کارگاه با بیان اینکه تفاوت ها در زمینه داشتن ارتباط سالم بین زوجین از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: روابط سالم و صحیح زوجین زمانى میسّر مى شود که زوجین در امر مبادله اطلاعات و احساسات به درک متقابل یکدیگر، تکریم یکدیگر، چشم پوشی از خطاها، برخورد منطقی، رعایت احکام و ارزش های الهی در زندگی و پایه گذاری روابط بر اساس ایثار را دستور کار قرار دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزش ایجاد یک ارتباط سالم، مثبت و شادابی برای شرکت کنندگان می باشد زیرا انسان هایی که ارتباطات سالم و درست با دیگران دارند، دارای استرس کمتر و شادتر هستند.

شایان ذکر است همکاران اداره کل وتابعه در این کارگاه حضور داشتند و در خصوص روابط سالم زوجین به بحث و گفتگو پرداختند.

۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۳