اخبار

در کارگروه اشتغال استان البرز مطرح شد : روند تحقق تعهدات اشتغالزایی دستگاه ها رصد می شود

در کارگروه اشتغال استان البرز مطرح شد : روند تحقق تعهدات اشتغالزایی دستگاه ها رصد می شود
معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری البرز با اشاره به لزوم تحقق سهم ۲۰ درصدی دستگاه ها از تسهیلات تبصره ۱۸ اظهارداشت: ضرورت دارد که دستگاه ها نسبت به مطالبه سهم خود از تبصره ۱۸ از وزارتخانه متبوع با اهتمام ویژه ای اقدام کنند.

جهانگیر شاهمرادی در جلسه کار گروه اشتغال استان البرز که روز سه شنبه 26شهریور در محل استانداری البرز برگزار شد بیان کرد: انتظار می رود تمام دستگاه  ها با انجام کار کارشناسی، رقم تعهد اشتغال خود را بررسی کرده و درصورت تغییر اعلام کنند. 
وی تاکید کرد:با پرداخت تسهیلات، میزان اشتغال رصد می شود وانحراف از میزان اشتغال تعهد شده بعد از پرداخت تسهیلات قابل پذیرش نیست.
معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری البرزدر خصوص تسهیلات مناطق محروم  گفت: شهرستان اشتهارد بر اساس مصوب 1384 محروم محسوب می شود ونرخ کارمزد تسهیلات پرداختی به این مناطق 2درصد کمتر است.
وی بابیان اینکه تسهیلات تبصره 18  در سال جاری علاوه بر تسهیلات رونق تولید پرداخت می شود، اظهار داشت: انتظار می رودبا هم افزایی وتلاش دستگاه ها  وضعیت اشتغال در سال جاری در شرایط بهتری قرار گیرد.
شاهمرادی با اشاره به لزوم تحقق سهم 20 درصدی دستگاه ها از تسهیلات تبصره 18 اظهارداشت: ضرورت دارد که دستگاه ها نسبت به مطالبه سهم خود از تبصره 18 از وزارتخانه متبوع با اهتمام ویژه ای اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر موضوعی مهم تر از اشتغال وجود ندارد، افزود: با احیا شدن کارگروه اشتغال هم می توان عملکرد دستگاه ها نسبت به  روند تحقق اشتغال را رصد کرد. واین کار گروه اشتغال با همراهی تمام دستگا ه در راستای تحقق تعهد اشتغال می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

همچنین دراین جلسه حسین فلاح نژاد سرپرست اداره کل تعاون،کار وفاه اجتماعی استان البرز نیز بعنوان عضو این کارگروه حضور داشت.

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹