اخبار

نهمین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.

نهمین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.
نهمین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با حضور مهندس خلیلی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز و مدیران وروسای ستادی وتابعه شهرستانی این اداره کل روز پنجشنبه 8 اذر ماه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس خلیلی ضمن تبریک ایام هفته بسیج  در خصوص اهمیت حقوق شهروندی واهمیت تکریم ارباب رجوع در قران و اسلام بیاناتی را ارئه نموده وگفت : باید در رعایت حقوق شهروندی وتکریم ارباب رجوع با مظلوم همراهی نموده وبا ظالمان و زیاده خواهان برخورد نماییم همانگونه که در قران می فرماید أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ بنابراین باید حقوق شهروندی را به سمت حمایت از مظلومان ومحرومان هدایت کرده  ودر برابر ظلم ایستادگی نماییم زیرا نظام جمهوری اسلامی که پرچمدار نهضت علوی است بر این پایه استوار گردیده است.

وی تاکید کرد : رعایت حقوق شهروندی وتکریم ارباب رجوع باید بگونه ای در دستگاههای دولتی باشد تا مردم در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را بطور ملموس احساس نموده  واز خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی درانان احساس دلگرمی وامیدواری ورضایت ایجاد گردد.

وی همچنین در این جلسه بر اجرای شاخصه های حقوق شهروندی از سوی مسئولین وکارکنان در برخورد با مطالبات مردم و رفع مشکلات آنان تاکید نمود.

مهندس خلیلی در ادامه کسب رتبه های برتر این اداره کل را دراستان و وزارت متبوع یادآور شده وگفت : در حوزه اقامه نماز ، پایگاه بسیج ادارات و نیز جشنواره شهید رجایی استان در بین دستگاههای اجرایی استان موفق به کسب رتبه اول وبرتر گردیده ایم همچنین در ایام هفته بسیج از خدمات این اداره کل در خصوص توسعه بخش تعاون واشتغال روستایی در روستاها با همیاری بسیج سازندگی استان در همایش گروههای جهادی وخودکفایی بسیج سازندگی استان تجلیل گردید که تمامی اینها در نتیجه تلاش در جهت خدمت به مردم در این اداره کل از سوی تمام مسئولین و کارکنان بدست آمده است.

وی همچنین در خصوص خدمات میز خدمت در اداره کل توضیحاتی ارائه داده وگفت :‌میز خدمت نمود عینی رعایت حقوق شهروندی وتکریم ارباب رجوع می باشد وبه دلیل اهمیت آن در خدمت به مراجعان ومردم در ادارات باید در ادارات تابعه شهرستانی نیز فعال شود .

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی همچنین بر تسریع استقرار میز خدمت در ادارات تابعه شهرستانی این اداره کل به منظور شفاف سازی و تسهیل روند انجام کارها وخدمات در شهرستانهای استان و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعان در ارائه خدمت تاکید کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : روسای ادارات می بایست به طور جدی در خصوص سبد حمایتی دولت برای اقشار آسیب پذیر ، تسهیلات مشاغل روستایی،تعاون ،روابط کار ونیز تشکیل وتثبیت تشکلات کارگری موجود در واحدهای تولیدی ، رصد مشکلات واحدهای تولیدی منطقه ،خودارزیابی فعالیتها وعملکرد ادارات زیر مجموعه واجرای کلیه دستورالعملها وبخشنامه های وزارت متبوع  اقدامات لازم را در حوزه کاری خود  اجرایی نموده و کلیه موارد را مستندسازی و ارائه نمایند.

در ادامه این جلسه روسای ادارات ومدیران این اداره کل مواردی را در خصوص حوزه های مسئولیت  خود جهت روسای ستادی واجرایی بیان نمودند و مصوبات وپیشنهاداتی مطرح گردید.

در این جلسه همچنین دوره آموزشی حقوق شهروندی توسط دبیر حقوق شهروندی این اداره کل تدریس گردید .

در پایان این جلسه ازتلاشهاواقدامات مریم فلک دین مسئول اقامه نماز اداره کل در خصوص کسب رتبه اول اقامه نماز این اداره کل در بین دستگاههای اجرایی استان با اهدای لوح تقدیر وهدیه تجلیل بعمل امد.

۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۳