اخبار

برگزاری جلسه هماهنگی هفته کارآفرینی 97 در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز

برگزاری جلسه هماهنگی هفته کارآفرینی 97 در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز
جلسه هماهنگی برنامه های هفته کارآفرینی استان البرز با حضور ابراهیم شادمهر مدیرامور اشتغال وکارآفرینی ونیز پرهام رضایی نسب رئیس اداره کار آفرینی این اداره کل ونمایندگان شهرداری کرج، فنی وحرفه ای، دانشگاه آزاد، دانشگاه خوارزمی، پارک علم وفناوری و نیز کارگزار طرح تکاپوی استان روز سه شنبه 14 ابان ماه در این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه شادمهر مدیر امور اشتغال وکارآفرینی اداره کل با اشاره به ضرورت ها و اهمیت کارآفرینی و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، بر استفاده از ظرفیت و امکانات دستگاههای اجرایی استان در برگزاری مراسم گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت هفته جهانی کارآفرینی این هفته را فرصتی مغتنم برای نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و ارتقاء جایگاه کارآفرینان و معرفی الگوهای موفق عرصه کسب و کار و کارآفرینی به جوانان جویای کار ارزیابی نمود و کارآفرینی را به عنوان راهکار برون رفت از بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.

در ادامه مدیر اشتغال وکارآفرینی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان درخصوص دو رویداد مهم کارآفرینی ومباحث تخصصی کارآفرینی توضیحاتی ارائه نمود و گفت : دو طرح کافه های کارآفرینی وپروژه علم تا عمل از برنامه های دردست اقدام این وزارتخانه می باشد که باید در برنامه های توسعه کارافرینی مورد توجه قرار گیرد که می تواند در توسعه وترویج فرهنگ کارآفرینی در ایجاد اشتغال و ارائه ایده های نو در این زمینه مثمر ثمر قرار گیرد.

پرهام رضایی نسب رئیس اداره کارآفرینی اداره کل نیز توضیحاتی درخصوص برنامه های پیشنهادی این اداره کل در هفته کارآفرینی 97 بیان نمود و خواستار ارائه برنامه های تخصصی از سوی دانشگاههای ازاد وخوارزمی وادارات ذیربط در این خصوص گردید.

همچنین دراین جلسه نمایندگان دستگاههای مرتبط ودانشگاهها برنامه های خود در خصوص مباحث تخصصی کارآفرینی واشنایی جوانان ودانشجویان وعلاقمندان این حوزه با روشهای کارفرینی در هفته کارآفرینی را عنوان نمودند.

شایان ذکر است هفته اخر ابان ماه هر سال از 21 تا 27 ابان ماه بعنوان هفته جهانی کارآفرینی معرفی گردیده است.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۵۶