اخبار

در هفته دولت ؛ شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.

در هفته دولت ؛ شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.
شورای اداری اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز مصادف با هفته دولت با حضور مدیرکل و مدیران وروسای ستادی وتابعه شهرستانهای اداره کل در سالن کنفرانس 6شهریورماه جاری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس خلیلی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با گرامیداشت ایام حج و تبریک اعیاد غدیر وقربان در خصوص فضیلت اعمال حج گفت : مشغولیات فراوان گاه انسان را از توجه به پروردگار عالم بازداشته و او را از معنویت دور می‌سازد.حج فرصت مغتنمی‌است که مسلمانان را از مادیات و ظواهر دنیوی دور کرده و زمینه خودسازی و خداشناسی را برای آنها بوجود می‌آورد. هر یک از مناسک حج، فلسفه‌ای دارد. فلسفه کلی اعمال حج از ابتدا تا انتها معطوف ساختن توجه انسان به خالق هستی و زدودن ذهن و دل از حجابها و آلودگی‌های باطنی است.

وی همچنین در خصوص اهمیت عید غدیر ومساله غدیر در بین شیعیان اظهار داشت : فلسفه غدیر، فلسفه هدایت انسان‌ و مهم‌ترین هدف عید غدیر رساندن پیام رسالت به مسلمانان است واین که پیامبر(ص) به هیچ عنوان نسبت به آینده امت و مکتب تشیع، بی‌تفاوت نبوده و واقعه غدیر به دنبال بیان این واقعیت بین نسل‌های مختلف در همه اعصار است که باید برای شیعیان همواره مورد اهمیت قرار گیرد.

مهندس خلیلی همچنین ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر در هفته دولت افزود : هفته دولت یادآور فداکاری های دولتمردان پاک نهاد، پاک زیست و خدوم مانند شهیدان رجایی و باهنر است و آنچه که باعث شده است امام حسین (ع) درمیان تمام شهدا شاخص باشند اخلاص او در راه خدا بود وآنچه شهید رجایی را در میان دولتمردان شاخص نموده است ساده زیستی وی بود لذا اگر میخواهید شاخص باشید باید در عین ساده زیستی ودوری ازتجملات در کار اخلاص داشته باشید وهر کاری می کنید برای خدا باشد.

وی همچنین بر رعایت نظم وانضباط اداری در سازمان به جهت تداوم بهتر خدمت رسانی به مردم  تاکید نموده وگفت : داشتن نظم و انظباط اداری و تکریم وخدمت به ارباب رجوع دو عامل مهم موفقیت سازمانی  است و مدیران و کارمندان باید با جدیت تمام برای ترویج و رونق دادن به این دو ویژگی تلاش مضاعفی نمایند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ادامه داد : برقراری نظم و انضباط اداری نیز به مسئولی نیاز دارد که خود الگوی نظم و انضباط باشد و اگرمدیر ورئیسی بخواهد زیرمجموعه اش از بی نظمی به دور بماند و نظم و انضباط در محیط کار حاکم باشد باید خود نیز نمونه یک انسان منضبط باشد.

وی همچنین ایجاد انگیزه خدمت وفعالیت موثر در سازمان در بین کارمندان را از مهمترین عوامل بهره وری سازمانی دانسته وگفت : ایجاد انگیزه در کارکنان تنها محدود به موارد انگیزشی مادی نیست بلکه مدیر یک سازمان باید با ایجاد علاقه و دلبستگی به سازمان در بین کارکنان از روشهای مختلف مانند آموزش، پاداش مادی ومعنوی، تشویق وتوجه واهمیت دادن به کار کارمندان ،کلام تشکر آمیز وغیره به بالا رفتن انگیزه در کارکنان وپویایی سازمان کمک نماید که البته اینها را می توان با جلسات توجیهی ونشستهای صمیمانه وصحبت با کارکنان زیرمجموعه از سوی روسا ادارات برای کارمندان تشریح نمود.

مهندس خلیلی همچنین در این جلسه با اشاره به نتیجه تیم خودارزیابی عملکرد اداره کل از فعالیتها ادارات تابعه شهرستانی اظهار داشت: مقرر گردید نتایج کلی این خود ارزیابی به کارشناسان هر شهرستان ابلاغ و نقاط قوت وضعف فعالیتها تشریح ورفع گردد.

در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان در خصوص شاخصهای اختصاصی عملکرد ابلاغی وزارت متبوع، برنامه های هفته تعاون ،اهمیت آموزش ونظارت در ترویج وتوسعه تعاونیها بعنوان یک بخش مهم اقتصادی ، موضوعات بازرسی کار، توسعه تشکلات کارگری در استان،برگزاری منظم کمیته پنجگانه تحول اداری به منظور اصلاح فرایند وبهبود روشهای عملکردی ، ارتقا وترویج فرهنگ کار شایسته با اموزش درکارگاهها تولیدی ،بازرسی ونظارت بر حسن اجرای قانون کار، کاهش حوادث ناشی از کار وتوجه جدی کارکنان به حضور در نماز جماعت وتوسعه فرهنگ نماز در اداره کل وتابعه مواردی را تشریح وگوشزد نمودند .

همچنین مدیران وروسای ستادی وتابعه شهرستانی اداره کل نیز مواردی در خصوص حوزه تحت مسئولیت خود بیان نموده ومصوباتی صادر گردید.

 

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۴