اخبار

هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز برگزار گردید

هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز برگزار گردید
هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان روز چهارشنبه 3 مرداد به ریاست دکتر نجفی استاندار البرز ودبیری مهندس اسماعیل خلیلی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز وبا حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی ،مدیران بانکها وفرمانداران ومسئولین استانداری البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز در نشست کارگروه اشتغال استان البرزضمن  ارائه گزارش تسهیلات پرداختی از محل اعتبارات اشتغال روستایی، فراگیر و مشاغل خانگی ونیز امار سامانه رصد اشتغال استان افزود: یک هزار و 357 طرح اشتغال روستایی در سامانه کارا این استان ثبت شده است واز مجموع این تعداد، 253 طرح در کمیته فنی مصوب، 213طرح معرفی به بانک و 18 متقاضی تاکنون به دبیرخانه مراجعه نکرده اند و مابقی طرح ها نیز در چند روز اخیر مصوبه دریافت کردند.

وی ادامه داد: 376 طرح در دست متقاضی است و دراین زمینه باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان ثبت نام کرده اند ولی هیچ پیگیری از دستگاه اجرایی نداشته اند.

مهندس خلیلی با اشاره به گزارش سامانه کارا در اشتغال فراگیر نیز افزود: دراین زمینه 408 طرح ثبت نام شده و 70 طرح در کمیته فنی مصوب شده است .

وی خاطرنشان کرد: دراشتغال فراگیر نیز 136 طرح در دست متقاضی است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه به تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی اشاره کرد وافزود: براین اساس 253 طرح در کمیته فنی با پیش بینی اشتغالزایی برای سه هزار و 219 نفر مصوب شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه بانک توسعه تعاون نیز 47 طرح با پیش بینی اشتغالزایی برای 814 نفر در کمیته فنی مصوب شده است.

خلیلی اظهار کرد: امسال 20میلیارد و 900میلیون تومان برای مشاغل خانگی اعتبار پیش بینی شده و طی چهار ماه گذشته هفت هزار و 341 نفر در سامانه اشتغال ثبت نام داشتند.

در ادامه دکتر نجفی استاندار البرز گفت: طی ۳ ماه اول سال برای ۷ هزار و ۳۴۱ نفر شغل در البرز ثبت شده که در مدت مشابه سال قبل ۳۵۰ نفر بوده ولی همچنان باید تا کسب رضایت مردم تلاش شود.

وی افزود: طی ۳ ماه اول سال برای ۷ هزار و ۳۴۱ نفر شغل در البرز ثبت شده که در مدت مشابه سال قبل ۳۵۰ نفر بوده ولی همچنان باید تا کسب رضایت مردم تلاش شود.

استاندار البرز با اشاره به نشستی که اخیرا با مدیرعامل بانک کشاورزی در خصوص اشتغال روستایی صورت گرفت، افزود: تحرک بسیار خوبی در این بخش ایجاد شده است.

وی ادامه داد: رویکرد مدیرعامل این بانک، همسو با اهداف نظام و برنامه های دولت است چراکه متعهد شد اگر البرز موفق به ارائه طرح برای جذب مرحله اول تسهیلات این بخش شود، سقف اعتبارات ارتقا خواهد یافت.

دکتر نجفی گفت: روستاهای البرز علاوه بر ظرفیت های بالایی که در حوزه های مختلف دارند، همجواری با پایتخت فرصت و جذابیت بیشتری را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه حداقل تا پایان مرداد باید ۷۰ درصد تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر پرداخت شود، افزود: ضرورت دارد گزارش عملکرد این بخش طی تعامل استانداری و بانک ها تجمیع و در کارگروه ملی ارائه شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه عملکرد حوزه ایجاد اشتغال فراگیر نیاز به تلاش بیشتری برای ارتقا دارد، اضافه کرد: اگر مدیران بانک ها همراهی بیشتری داشته باشند به طور قطع نتایج بسیاری خوبی در حوزه اشتغال حاصل می شود.

وی ضمن تذکر به برخی دستگاه ها که عملکرد ضعیفی طی ۳ ماه اول سال در اشتغالزایی داشتند گفت: طی ۳ ماه اول سال برای ۷ هزار و ۳۴۱ نفر شغل در البرز ثبت شده که در مدت مشابه سال قبل ۳۵۰ نفر بوده ولی هچنان باید تا کسب رضایت مردم تلاش شود.

نجفی افزود: اشتغال روستایی باید با حساسیت ویژه ای دنبال شود چراکه طرح های این حوزه باید در اسرع وقت ارائه و با دریافت تسهیلات، عملیاتی شوند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته فنی کارگروه اشتغال با اهتمام ویژه ای در راستای تحقق حداقل ۵۳ هزار اشتغال در سال ۹۷ نسبت به پیگیری تحقق اهداف اقدام کند.

استاندار البرز گفت: روز گذشته دو بازدید و پیگیری مهم در راستای رونق تولید صورت گرفت که شهرک صنفی شیخ آباد و یک لکه صنعتی مشترک بین کرج و فردیس بود که با حل معضلات آن اشتغال بسیاری تثبیت و ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی ما بعنوان مسئول و مدیر باید لباس خدمت به تن کرده و در این شرایط خاص کشور گره گشای مردم باشیم افزود: نباید بگذاریم مطالبات مردم انباشت شود.

دراین نشست عملکرد بانکها در ارایه تسهیلات اشتغالزایی و شهرستانها بصورت ویژه با حضور استاندار البرز مورد بررسی قرار گرف

۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۲۸