اخبار

در دومین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز سهمیه ایجاد اشتغال استان در سال 1397 تعیین گردید.

در دومین جلسه کارگروه  اشتغال استان البرز سهمیه ایجاد اشتغال استان در سال 1397 تعیین گردید.
دومین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز در سال 97 به ریاست دکتر نجفی استاندار البرز وبه دبیری مهندس خلیلی مدیرکل تعاون،کاروفاه اجتماعی استان البرز وبا حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی وفرمانداران ومدیران استانداری البرز برگزار و سهمیه اشتغال استان البرز در سالجاری به میزان 53 هزار شغل اعلام گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس خلیلی ضمن گزارشی از عملکرد اشتغالزایی ونرخ بیکاری استان البرز در سال گذشته با اشاره به اینکه استان براساس اعلام آمارها در سامانه های رسمی کشوری درسال گذشته کاهش نرخ بیکاری راشاهد بوده است گفت : نباید تلاشهای صورت گرفته مسئولین ومدیران استان در سال گذشته در جهت تحقق فراتر از میزان سهمیه اشتغال ونیز کاهش نرخ بیکاری نادیده گرفته شود ودر همین راستا نیز با تدابیر استاندار محترم و با توجه به ظرفیتهای استان در بخشهای مختلف بویژه خدمات وسرمایه گذاری سهمیه اشتغال البرز در سال97 به میزان 53 هزار شغل در سامانه رصد هدفگذاری گردید

وی با تاکید بر اینکه آمارهای ایجاد اشتغال در سال گذشته کاملا متقن وواقعی بوده است افزود : تعهد اشتغال سال گذشته در ابتدا 33 هزار شغل بود اما پس از حضور جناب آقای دکتر نجفی استاندار محترم در استان وتدابیر ایشان این رقم به ۴۵ هزار تعهد افزایش یافت و در نهایت با تلاش‌های انجام شده مسئولین استانی در  سال 96 در نهایت به مرز53 هزار شغل در استان رسید وفراتر ازسهمیه تعیین شده استان محقق گردید ودر سامانه رصد اشتغال استان ثبت شد  که این آمارکاملا درست بوده و خدشه‌ای بر آن وارد نیست.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز درادامه به ارائه گزارشی از تعداد اشتغال ایجاد شده از سوی دستگاههای اجرایی از ابتدای سالجاری تا کنون بر اساس سامانه رصد ونیز آمار طرحها وارائه تسهیلات اشتغال فراگیر،روستایی ومشاغل خانگی پرداخته و بیان داشت : تعداد 638 طرح در حوزه های اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در سامانه کارا ثبت نام گردیده و جهت بررسی به کمیته فنی استان برای تصویب وپرداخت بصورت مرتب و دقیق ارائه گردیده و در دست بررسی ونهایی شدن می باشند.

وی همچنین از بانکهای عامل در حوزه مشاغل خانگی،فراگیر وروستایی خواست تا در خصوص پرداخت تسهیلات مذکور نهایت همکاری ومساعدت را با متقاضیان نموده و موجبات رضایتمندی مردم از اجرای طرحها در استان را فراهم آورند.

مهندس خلیلی همچنین وی در پایان از وجود پنج هزار بیکاردرروستاهای استان خبر داد و گفت: تلاش بر رفع بیکاری در مناطق روستایی استان معطوف است.

در ادامه این جلسه همچنین  مدیران کل امور روستایی وشوراهای استانداری البرز،جهاد وکشاورزی،صنعت ومعدن وتجارت وتنی چند ازمدیران بانکها وفرمانداران در خصوص طرحهای اشتغالزای حوزه کار یخود ونیز  اعتبارات تخصیصی، تعداد معرفی شدگان به بانکها ومبالغ پرداختی آن در تسهیلات اشتغال روستایی ،فراگیر مطالبی را ارائه نمودند.

کتر محمدعلی نجفی استاندار البرز نیز در جلسه شورای اشتغال استان که ظهر چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه سال گذشته ظرف ۶ ماه با تلاش جمعی مجموعه استان ۵۳ هزار شغل محقق شد افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال نیز در نظر داریم از مرز آمار سال گذشته عبور کنیم.

وی ادامه داد: عملکرد استان در حوزه ایجاد اشتغال، جهادی و بسیار قابل توجه بوده از این رو نگاه برخی که همواره بدنبال بهانه جویی هستند، حائز اهمیت نیست چراکه ما به راه خود تا کسب رضایت مردم ادامه می دهیم.

نجفی با بیان اینکه از مدیران در سطوح ملی توقع داریم که از حقوق البرز حفاظت کنند گفت: با توجه به قوانین و مقررات موجود، هیچ گونه امکان دخل و تصرف در آمارها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اشتغال جزو اصلی ترین دغدغه های استان محسوب می شود افزود: البرز ظرفیت ها و بسترهای فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد که تاکنون در بخش های بسیاری مغفول مانده است از این رو امسال با جدیت بیشتری درصدد اشتغالزایی با بهره برداری از پتانسیل های موجود هستیم واین روند اشتغالزایی در البرز تا کسب رضایت مردم ادامه دارد

استاندار البرز گفت: با توجه به چشم انداز ترسیم شده برای تحقق اشتغال پایدار در استان باید تمامی دستگاه ها و بانک های البرز بسیج شوند.

استاندار البرز اضافه کرد: مجموعه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام استان توان بالایی در ایجاد اشتغال دارد که با راه اندازی بخش مسافربری آن به اهداف بزرگی در حوزه اشتغال دست می یابیم.

وی گفت: با رفع موانع و حل معضل زباله ها در محدوده فرودگاه پیام، در آینده نزدیک شاهد مسافربری شدن این مجموعه خواهیم بود.

نجفی به کاهش نرخ بیکاری به ۱۰ درصد در استان اشاره کرد و خطاب به اعضای جلسه افزود: اینکه برای کاهش نرخ بیکاری منتظر جایزه باشیم را از ذهن بیرون کنید.

نجفی در خصوص اشتغال روستایی نیز گفت: روستاهای البرز فرصتی استثنایی برای اشتغال است از این رو امسال با جدیت روستای بدون بیکار را در البرز محقق خواهیم کرد.

 

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱