اخبار

جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار گردید

جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان البرز برگزار گردید
جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان البرز ، با حضورمدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان واعضای این شورا روز سه شنبه 15 اسفند در این اداره کل برگزار گردید.

مهندس خلیلی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ایام میلاد حضرت زهرا(س) به ذکر مناقب آن حضرت پرداخته وبه اهمیت تاثیر نماز در تعالی وتزکیه روح انسان وپیشگیری از آسیبهای اجتماعی تاکید نمود و گفت : اولین حسابرسی در قیامت بحث مهم نماز است که اگر مقبول باشد بقیه اعمال نیز مورد بررسی قرار می گیرد، در غیر اینصورت رد می شود.

وی با اشاره به جایگاه والای نماز به عنوان رکن اصلی دین و پیوستگی دیگر ارکان اجتماعی و اخلاقی به این رکن مهم گفت : نماز وسیله اتصال انسان به رحمانیت و بخشندگی خداوند بوده و در این ارتباط معنوی میتوان به  فضل مبدأ هستی پی برد و دورشدن از این مسیر و گرایش به بدیها و ناهنجاریهای اجتماعی را سبب خواهد شد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماع استان البرز همچنین سخنانی در خصوص نماز جماعت و شوق واشتیاق همکاران در برپائی نماز جماعت و مدد گرفتن از این موضوع در سایر امورات زندگی بیان نمود

وی تاکید کرد: جلسات ستاد استانی اقامه نماز اداره کل بصورت منظم تشکیل یابد وگزارش اقدامات انجام یافته در جلسه آتی این ستاد ارائه شود.

مهندس خلیلی همچنین خاطر نشان کرد : مسئولان با توجه به مسئولیت و تمکن خویش بایستی پیشقدم در خصوص برپایی فریضه نماز وبویژه نماز جماعت در ادارات باشند و همچنین بایستی بسترها و زمینه های لازم را برای اقامه نماز فراهم گردد  زیرا اگر نماز ما در جامعه درست شود جامعه درست خواهد شد.

وی درادامه یادآور شد :  با نهادینه شدن اقامه نماز در ادارات و سازمان ها مطمئنا بسیاری از کارها و امور در ادارت و سازمان ها بر اساس مسیر صحیح ودر جهت رضایت خداوند ومردم رعایت می شود.

درادامه حجت الاسلام فیاضی و حجت الاسلام رجبی امامان جماعت ادارات کل وساوجبلاغ نیز در خصوص اهمیت فضایل برگزاری نماز جماعت ونیز برپایی نماز با حضور قلب و توجه به خداوند تاکید نمودند.

مریم فلک دین دبیر ستاد اقامه نماز این اداره کل نیز  این جلسه ضمن بررسی وارائه گزارش عملکردفعالیتهای ستاد اقامه نماز اداره کل در سال 96 شاخصهای امتیازدهی بر اساس توافقنامه ستاد مرکزی اقامه نماز کشور و استان را برشمرد .

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز نیز ضمن تاکید بر اجرایی نمودن بندهای توافقنامه مذکور از سوی دبیر واعضای این ستاد بر برگزاری برنامه های فرهنگی  درخصوص نماز ونیز تجهیز نمازخانه های ادارات تابعه شهرستانی اداره کل تایید نمود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۱